قیمت بیت کوین

قیمت اتریوم

مبدل قیمت

مقایسه ارزها

نمای بازار

تشریح مفاهیم

مفاهیم پایه

دانشنامه

سود استخراج

ماینرها

کیف پول

پرنوسان ها

تحلیل تکنیکال

تحلیل فاندامنتال

کپسول هفتگی

رویدادها

قانون گذاری

اینفوگرافیک

توصیف بزرگان

درک انفجار عظیم

استک

قیمت بیت کوین

شبکه بیت کوین

صزافی ها

قیمت بیت کوین

افزونه ها

قیمت اتریوم

فهرست مطالب نمایش

قیمت ارز دیجیتال اتریوم

قیمت اتریوم | شبکه ارز دیجیتال اتریوم با نماد اختصاری ETH نشان داده میشود یک نوع از ارز دیجیتال یا صورتی از سرمایه دیجیتال است که با ارزش و بهای در حدود 29.48 میلیارد دلار در بازار این حوزه، در رتبه دوم بازار ارزهای دیجیتال قرار داشته و سهم آن از کل بازار ارزهای دیجیتال سمهی 10.30 درصدی است. لازم است بدانید که هر واحد از شبکه ارز دیجیتالی اتریوم با نام اتر خوانده می شود.

فعال ترین صرافی که در حال حاضر در آن ارز دیجیتال اتریوم معامله می‌شود، صرافی EXX  میباشد و سهم این صرافی از حجم معاملات روزانه 1.73% میباشد. لینک این صرافی در زیر آمده است:

https://www.exx.com/

قیمت اتریوم امروز

قیمت اتریوم

نمودار قیمت ارز دیحیتال اتریوم و نرخ برابری ارز دیجیتال اتریوم با تومان

نمودار تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال اتریوم

تحلیل تکنیکال اتریوم

پیش بینی قیمت ارز دیجیتال اتریوم از سال ۲۰۲۰ میلادی تا سال ۲۰۳۰ میلادی

ارز دیجیتال اتریوم را همگی پس از ارز دیجیتالی بیت کوین به عنوان دومین ارز دیجیتال مشهور و محبوب در حوزه ارزهای دیجیتالی می شناسیم و شبکه ارز دیجیتال اتریوم نیز به عنوان پلت فرم شماره یک به منظور اجرا و بستن قراردادهای هوشمند شناخته می‌شود.

شبکه ارز دیجیتال اتریوم بر اساس کوین‌های اتر و با نماد  ETH کار می‌کند و اخیرا نیز در برنامه بهبود و توسعه شبکه ارز دیجیتال اتریوم سعی بر رفع مشکلات مقیاس ‌پذیری اعم از حل کردن مشکل کندی و همچنین کارمزد بالا در ازاء انجام تراکنش‌های موجود در بلاک چین در شبکه ارز دیجیتال اتریوم را دارد.

قیمت اتریوم

سال 2019 میلادی را نمی‌توان به عنوان یک سال خوشایندی برای این ارز دیجیتال مشهور اتریوم دانست.

جولای امسال یا همان ماه تیر امسال شبکه ارز دیجیتال اتریوم توانست به بیشترین حد از قیمت خود در سال 2019 برسد و قیمت ارز دیجیتال اتریوم از مرز سیصد دلار عبور کند.

ولی سوال اصلی که در این جا مطرح است این است که قیمت ارز دیجیتال اتریوم در سال 2020 به چه میزانی خواهد رسید؟

پس با ما در ادامه این مقاله همراه باشید تا شما بزرگواران را با پیش بینی‌هایی که در خصوص قیمت ارز دیجیتال اتریوم در سال‌های 2020 میلادی، 2025 میلادی و 2030 میلادی آشنا سازیم.

اما پیش از این که به این بررسیها را در مورد قیمت ارز دیجیتال اتریوم انجام دهیم بهتر است که نگاهی کامل به پروژه شبکه ارز دیجیتال اتریوم بیندازیم تا قادر باشیم درک درستی و صحیحی از اساس و مبنای پیش بینی‌های آینده قیمت ارز دیجیتال اتریوم برسیم.

ارز دیجیتال اتریوم و رقبای این ارز دیجیتال

ارزهایی دیجیتالی زیادی در در حال تلاش کردن هستند تا جای ارز دیجیتال اتریوم را به عنوان پلت فرم رتبه اول قرار دادهای هوشمند بگیرند. این ارزهای دیجیتالی عبارت هستند از:

 • ارز دیجیتال ایاس (EOS)
 • ارز دیجیتال تزوس
 • ارز دیجیتال استلار
 • ارز دیجیتال کاردانو
 • ارز دیجیتال نئو (NEO)

تمامی ارزهای دیجیتالی مذکور به منظور رسیدن به این هدف یعنی ربودن رتبه برتری پلت فرم قراردادهای هوشمند به دنبال آن هستند تا مشکلاتی که در شبکه ارز دیجیتال اتریوم دیده می‌شود را حل کنند.

با این وجود، ارزش و بهای بازار فعلی ارز دیجیتال اتریوم در هنگام نگارش این مقاله معادل با حدود ۱۹,۳۵۷,۰۱۵,۵۹۱ دلار بوده است؛ به بیانی دیگر رقم فعلی ارز دیجیتال اتریوم پنج برابر بزرگتر از بها و ارزش بازار برای سرسخت ترین و نزدیک‌ترین رقیب ارز دیجیتال اتریوم یعنی ارز دیجیتال ایاس است.

نگاهی به قیمت ارز دیجیتال اتریوم در سال‌های ۲۰۱۸ میلادی تا ۲۰۱۹ میلادی

سهم از بازار ارز دیجیتال اتریوم در طول تاریخ

در صورتی که از نقطه نظر تغییرات و نوسانات قیمت به موضوع ارز دیجیتال اتریوم نگاه کنیم، در می یابیم که در سال ۲۰۱۸ میلادی بازار حوزه ارزهای دیجیتال نوسانات و فراز و نشیب‌های بسیار زیادی را تجربه کرد.

در طی سال 2018 میلادی ارز دیجیتال اتریوم از نقطه نظر ارزش و قیمت بازار این حوزه به سومین رتبه ارزهای دیجیتال تبدیل شد، ولی توانست دو مرتبه به رتبه دوم بازار ارزهای دیجیتال باز گردد.

سال ۲۰۱۸ میلادی قیمت هر واحد ارز دیجیتالی اتریوم یعنی همان اتر از عدد تقریبی یک هزار دلار تا صد و چهل دلار کاهش پیدا کرد.

قیمت اتریوم

این کاهش قیمت در صورتی است که شرایط برای ارز دیجیتال اتریوم در ماه اول، دوم و سوم سال جاری میلادی کمی بهتر شد.

در سال جاری قیمت ارز دیجیتال اتریوم از روند کلی بازار حوزه ارزهای دیجیتال پیروی کرد و ارز دیجیتال اتریوم توانسته است که به مرور زمان از صد و پنجاه دلار به صد و هشتاد دلار برسد؛ در نهایت نیز در ماه جولای یا همان ماه تیر قیمت ارز دیجیتال اتریوم به بالاترین قیمت سالانه خود، که معادل با سیصد و پنجاه و یک دلار بود برسد.

نگاهی فاندامنتالی به ارز دیجیتال اتریوم

فناوری بلاک چین شبکه ارز دیجیتال اتریوم بر اساس فناوری خاص و منحصر به فردی طراحی و ساخته شده است. این ارز دیجیتالی بر خلاف اکثر ارزهای دیجیتال دیگر موجود در بازار این حوزه از کد ارز دیجیتال بیت کوین استفاده نکرده است.

ظهور و پیدایش ارز دیجیتال اتریوم را می‌توان عالیترین و بهترین سعی در حوزه ارزهای دیجیتال به منظور ارائه دادن یک جایگزین برای ارز دیجیتال بیت کوین دانست. نام ابزار شبکه ارز دیجیتال اتریوم به منظور انجام دادن این کار قراردادهای هوشمند است.

به شکل کلی از نقطه نظر تکنولوژیکی می‌توان بها و ارزش‌ واحد ارز دیجیتالی اتریوم یعنی همان اتر را در کاربردهایی که در زیر آمده است به طور خلاصه بیان کرد:

پرداخت کردن کارمزد تراکنش‌ها در داخل فناوری بلاک چین شبکه ارز دیجیتال اتریوم به وسیله اتر پرداخت می‌شود.

برای نرم ‌افزارهای مالی پروژه‌های گوناگونی از واحد دیجیتالی اتر استفاده می‌کنند؛ به طور نمونه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. MakerDAO
 2. نکسو (Nexo)
 3. شبکه نیو (NUO)

واحد ارز دیجیتالی اتر به وسیله ارائه ‌دهندگان و کسب ‌و کارها مختلفی به عنوان یک طریقه پرداخت مورد استفاده قرار میگیرد.

واحد دیجیتالی اتر به عنوان درگاهی برای توکن‌های بر پایه ارز دیجیتالی اتریوم، سیستم‌های اعطای پاداش، صرافی‌های غیر متمرکز، خدمات نرم ‌افزارهای غیر متمرکز و بازی‌های بلاک چینی استفاده می‌شود.

علاوه بر این لازم به ذکر است که در معاملات ارزهای دیجیتال قسمتی از سفته‌ بازی با اتر انجام می‌شود.

تاثیرات آقای ویتالیک بوترین، ایده پرداز ارز دیجیتال اتریوم

ویتالیک بوترین، ایده پرداز اصلی شبکه ارز دیجیتالی اتریوم میباشد وی که بنیان‌گذار کانادایی روسی‌تبار این ارز دیجیتال است طبیعتا به عنوان برجسته‌ترین شخصیت موثر بر ارز دیجیتال اتریوم شناخته میشود.

قیمت اتریوم

اولین بار در سال دوهزارو سیزده میلادی ارز دیجیتال اتریوم پا به حوزه ارزهای دیجیتال دنیا گذاشت و در نهایت در سی جولای سال دو هزار و پانزده میلادی یعنی هشت مرداد سال هزار و سیصد و نود و چهار شمسی شبکه اصلی ارز دیجیتال اتریوم عرضه شد.

شخصیت جالب و منحصر به فرد ویتالیک بوترین، با تنها بیست و پنج سال سن در سال دو هزار و نوزده میلادی، یکی از عللی است که ارز دیجیتال اتریوم را تا به این میزان مورد توجه اهالی حوزه ارزهای دیجیتال قرار گرفته است.

روند محبوبیت ارز دیجیتال اتریوم در سال ۲۰۱۹ میلادی

روند محبوبیت ارز دیجیتال اتریوم در سال ۲۰۱۹ میلادی

اوج مورد توجه قرار گرفتن شکه ارز دیجیتال اتریوم هنگامی شکل گرفت که ویتالیک بوترین یعنی ایده پرداز اصلی آن اعلام کرد که به منظور بهبود و توسعه دادن پهنای باند شبکه ارز دیجیتال اتریوم قصد استفاده کردن از فناوری بلاک چین ارز دیجیتال بیت کوین کش را دارد.

ویتالیک بوترین تیر ماه سال هزار و سیصد و نود و هشت شمسی در دو نوبت اعلام کرد که تا فناوری بلاک چین ارز دیجیتال بیت کوین کش تا زمان تکمیل شدن پروژه نسخه دوم ارز دیجیتال اتریوم، مورد استفاده در شبکه نسخه اولیه ارز دیجیتال اتریوم قرار خواهد گرفت.

قیمت اتریوم ارز دیجیتال

ارز دیجیتال اتریوم رتبه دو بازار ارز دیجیتال را از آن خود ساخته است و به نوعی جدید‌ترین رقیب برای پادشاه این حوزه یعنی ارز دیجیتال بیت کوین به شمار می‌آید.

شبکه ارز دیجیتال اتریوم برخلاف شبکه ارز دیجیتال بیت کوین، چیزی فراتر از یک ابزار ایمن به منظور پرداخت یا ذخیره سرمایه ارائه می‌دهد.

حتی تعدادی از طرفداران پر و پا قرص شبكه ارز دیجیتال اتریوم، آینده اتریوم را چیزی کمتر از اینترنت نمی‌دانند.

از نظر این طرفداران خرید ارز دیجیتال اتریوم در حال حاضر مشابه با خرید سهام شرکت بزرگی جون اپل در هنگامی است که اپل تازه از یک گاراژ کوچک و ناشناس خارج شده بوده است. واحد دیجیتال اتر در حقیقت یک کوین پلت فرم محور میباشد.

قیمت اتریوم

در حقیقت این کوین اجازه اجرا شدن را به دیگر ارزهای دیجیتال و همچنین به برنامه‌های غیر متمرکزی که بر روی بستر پلت فرم خود ساخته شده‌اند، می‌دهد. در عین حال باید در نظر داشت که نقدینگی بالایی برای شبکه ارز دیجیتال اتریوم وجود دارد که از جمله گزینه‌های محبوب و مورد علاقه معامله در بازار این حوزه است.

شبکه ارز دیجیتال اتریوم پس از شبکه ارز دیجیتال بیت کوین زیاد ترین جفت ‌ارزها را در بازار ارزهای دیجیتالی به خود اختصاص داده است.

آن هنگام نیز که در دسامبر سال 2017 میلادی قیمت ارز دیجیتال بیت کوین به رقم بیست هزار دلار بسیار نزدیک شده بود، موشک قیمت ارز دیجیتال اتریوم با اصابت به عدد 1,400 دلار از ادامه حرکت خود بازماند.

این رخداد موجب شد تا دید کاربران این حوزه متوجه ارز دیجیتال اتریوم به عنوان یک ابزار به منظور ذخیره ارزش و بها شود.

ارز دیجیتال اتریوم در حال حاضر از بالاترین بها و قیمت خود خیلی زیاد فاصله گرفته است و مشخص نمیباشد که در چه وقت موفق خواهد شد تا دو مرتبه به دیدار قله‌های پیشین فتح شده قیمت و ارزش خود خواهد شد.

اما این منجر نشده است تا سوداگران و سفته ‌بازان بازار این حوزه از اعلام ارقام عجیب ‌و غریب خود برای پیش‌ بینی آینده قیمت ارز دیجیتال اتریوم دست نگه دارند.

از آن جا که ارز دیجیتال اتریوم نقش اساسی و بنیادین متفاوتی را در بازار حوزه ارزهای دیجیتالی نسبت به ارز دیجیتال بیت کوین ایفا می‌کند، تعیین کرد و مشخص کردن قیمت دقیق در آینده برای ارز دیجیتال اتریوم دشوارتر است.

به هر صورت این که چه شخصی توانایی ارزش‌ گذاری بر این خشت ایجاد کننده اینترنت جدید را در نسل‌های اصلی دارد سوال برانگیز است. از طرف دیگر ارز دیجیتال اتریوم به اندازه ارز دیجیتال بیت کوین فرصت حضور پیدا کردن در سر تیتر اخبار و رسانه‌ها را از آن خود نساخته است و از این خاطر است که هم احتمال کمتری به منظور قرار گیری پیش‌ بینی قیمت ارز دیجیتال اتریوم در سر تیتر وال ‌استریت و فوربز ژورنال وجود دارد.

با تمام این تفاسیر، ارز دیجیتال اتریوم نیز مشابه با همه کوین‌های دیگر یک نوع از ارز دیجیتال است که بها و ارزش ارز دیجیتالی اتریوم به اعتماد و علاقه مردم برمی‌گردد.

در مقاله پیش روی شما بزرگواران نگاهی به مهمترین و برجسته ترین پیش‌ بینی‌های قیمتی برای ارز دیجیتالی اتریوم انجام شده در سال 2019 میلادی و پس از آن خواهیم انداخت.

علاوه بر این این عقیده رایج را که ارز دیجیتال اتریوم قادر خواهد بود که رویای سرمایه ‌گذاران خود را به حقیقت برساند و بزرگترین چیز مجازی آینده باشد یا نه را با بررسی پتانسیل ارز دیجیتال اتریوم، در این مقاله تحلیل خواهیم کرد.

قیمت‌ها و همچنین نقل ‌قول‌های انجام شده در رابطه با ارز دیجیتال اتریوم در این مقاله لیست شده است. و در صورت مشخص بودن بازه زمانی آنها نیز ذکر شده است ولی با این وجود علاقه خاص حامیان ارز دیجیتال اتریوم به پیش ‌بینی‌های نامشخص انکار ناپذیر است.

مرتبه ای دیگر باید توجه داشته باشید که پیش ‌بینی قیمت ارز دیجیتال اتریوم مشابه با گفتن این که بزرگترین و مهمترین پروژه برنامه غیر متمرکز آینده در چه وقتی نوشته خواهد شد، عملا امری غیر ممکن و محال است.

پیش بینی قیمت ارز دیجیتال اتریوم از ۲۰۱۹ تا ۲۰۲۵ میلادی

از ماینرها و استخراج کنندگان شبکه ارز دیجیتال اتریوم گرفته تا معامله‌ گران و علاقه ‌مندان شبکه ارز دیجیتال اتریوم، به وضعیت و شرایط ارز دیجیتال اتریوم در آینده چشم دوخته‌اند.

قیمت اتریوم

تمامی این افراد منتظر هستند تا هر چه زودتر و سریع‌تر قیمت ارز دیجیتال اتریوم به روزهای خوب و گران خود بازگردد و مشکلات شبکه ارز دیجیتال اتریوم نیز حل و فصل گردند.

در ادامه این مقاله با ما همراه باشید تا به پیش بینی‌هایی قیمت ارز دیجیتال اتریوم بپردازیم و در خصوص قیمت ارز دیجیتال اتریوم در طی سال‌های آینده به تفصیل بحث کنیم.

پیش ‌بینی قیمت ارز دیجیتال اتریوم از ۲۰۲۰ تا ۲۰۳۰ میلادی: والت اینوستور (Wallet Investor)

پیش‌ بینی ارزش و بهای یک ارز دیجیتال در زمان‌هایی که ارز دیجیتالی مورد نظر برای مدت زمان طولانی دارای نشانه‌های نزولی بوده است، غالبا روند کاهشی است.

بنیاد والت اینوستور معتقد است که در طی یک سال، بها و قیمت ارز دیجیتال اتریوم تا چهل و دو دلار سقوط خواهد کرد؛ به گفته بنیاد والت اینوستور ارز دیجیتال اتریوم در سال ۲۰۲۰ تا دویست و سی دلار رشد خواهد کرد.

با این که پیش بینی بنیاد والت اینوستور به شدت نزولی می باشد اما باید پیش بینی بنیاد والت اینوستور را نیز بر روی قیمت ارز دیجیتال اتریوم لحاظ کرد.

پیش بینی قیمت ارز دیجیتال اتریوم از ۲۰۲۰ تا ۲۰۳۰ میلادی: کوین سوئیچ (Coin Switch)

بنیاد کوین سوئیچ در جولای امسال،معتقد بود که قیمت ارز دیجیتال اتریوم تا چهار صد و هشتاد و چهار دلار بالا خواهد رفت و سپس تا پایان سال در یک جهش دیگر ارزش ارز دیجیتال اتریوم به ۱,۴۴۹ دلار خواهد رسید.

قسمت اول پیش بینی بنیاد کوین سوئیچ تا به این تاریخ که محقق نشده بوده است، ولی برای قسمت دوم این پیش بینی قیمت برای ارز دیجیتال اتریوم باید صبر کنیم.

بر اساس پیش بینی بنیاد کوین سوئیچ در طی سال‌های ۲۰۲۰ میلادی تا ۲۰۲۲ میلادی باید منتظر رسیدن قیمت ارز دیجیتال اتریوم به سطح ۲,۴۸۰ دلاری باشیم و تا سال ۲۰۲۵ میلادی ارز دیجیتال اتریوم این سطح قیمتی را حفظ خواهد کرد.

بعد از آن نیز قیمت ارز دیجیتال اتریوم به ۳,۸۴۴ دلار خواهد ‌رسید. بنیاد کوین سوئیچ با قطعیت اعلام داشته است که سیر قیمت ارز دیجیتال اتریوم صعودی است.

پیش بینی قیمت ارز دیجیتال اتریوم از ۲۰۲۰ تا ۲۰۳۰ میلادی: بابی اولری (Bobby Ullery)

بابی اولری که ز طرفداران ارز دیجیتال اتریوم و فناوری بلاک چین می باشد بر این باور است که تا سال ۲۰۲۰میلادی ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال معادل با ۴.۵ تریلیون دلار خواهد شد.

به عقیده بابی اولری بیست و پنج درصد از کل بازار ارز دیجیتال در سال 2020 میلادی میان ارز دیجیتال بیت کوین و ارز دیجیتال اتریوم تقسیم خواهد شد.

قیمت اتریوم

بابی اولری پیش بینی می‌کند که در سال ۲۰۲۰ میلادی قیمت ارز دیجیتال اتریوم به ۱۱,۳۷۵ دلار خواهد ‌رسید. به گفته بابی اولری ترس از عقب افتادن یا همان FOMO دلیل این افزایش قیمت برای ارز دیجیتال خواهد بود.

پیش بینی قیمت ارز دیجیتال اتریوم از ۲۰۲۰ تا ۲۰۳۰ میلادی: لانگ فورکست (Long Forecast)

وب‌ سایت لانگ فورکست پیش بینی می‌کند که قیمت ارز دیجیتال اتریوم تا پایان سال ۲۰۱۹ میلادی در محدوده صد و چهل و دو دلار ثابت خواهد ماند. با این حال قیمت ارز دیجیتال اتریوم در طی سال‌های ۲۰۲۰ میلادی تا ۲۰۲۲ میلادی به صورت سیستماتیک شاهد روند نزولی خواهد بود.

این سقوط قیمت ارز دیجیتال  اتریوم تا ۲۰۲۳ میلادی ادامه دارد و پس از آن قیمت هر ارز دیجیتال اتریوم دویست و سی دلار معامله می‌شود. طبق پیش بینی وب سایت لانگ فورکست، ارز دیجیتال اتریوم قادر نخواهد بود تا مدت‌ها از پس مقاومت دویست و چهل دلار بر بیاید.

پیش بینی قیمت ارز دیجیتال اتریوم از ۲۰۲۰ تا ۲۰۳۰ میلادی: تام لی (Tom Lee) و جوزف راسینسکی (Joseph Raczynski)

اختلاف نظر در خصوص قیمت ارز دیجیتال اتریوم در سال‌های ۲۰۱۹ میلادی و ۲۰۲۰ میلادی زیاد است. تام لی بر این باور است که روند قیمت ارز دیجیتال اتریوم تغییر می‌کند و ارز دیجیتال اتریوم به سرعت راه صعودی شدید و افزایش قیمت را در پیش خواهد گرفت.

در سوی دیگر جوزف راسینسکی رویکرد و عقیده ای متفاوت را در پیش گرفته است. به عقیده جوزف راسینسکی قیمت ارز دیجیتال اتریوم در سال ۲۰۱۹ میلادی روندی مثبت دارد ولی در نهایت ارز دیجیتال اتریوم به قیمت ۱,۲۰۰ دلار خواهد رسید.

جوزف راسینسکی پیشرفت قیمت ارز دیجیتال اتریوم را در گرو ورود دارایی و جذب کردن توسعه‌ دهندگان خبره و ماهر می‌بیند. نقل قولی از جوزف راسینسکی درباره ارز دیجیتال اتریوم:

ارز دیجیتال اتریوم تا به حال به یکی از واقعی‌ترین پروژه‌های پلت فرم قراردادهای هوشمند تبدیل شده‌اند. تقریبا همه ارگانها و سازمان‌های بزرگ در حال بررسی و آزمایش بر روی پلتفرم ارز دیجیتال اتریوم هستند.

پیش بینی قیمت ارز دیجیتال اتریوم از ۲۰۲۰ تا ۲۰۳۰ میلادی: کریپتو گراند (CryptoGround)

بنیاد کریپتو گراند پیش بینی می‌کند که قیمت هر واحد ارز دیجیتال اتریوم یا همان اتر اواسط سال ۲۰۲۰ میلادی به حدود ۲۲۹.۰۸۹۲ دلار می‌رسد. طبق گفته بنیاد کریپتو گراند، پیش از وارد شدن به سال ۲۰۲۰ میلادی باید چشم انتطار رسیدن قیمت ارز دیجیتال اتریوم به دویست و پنجاه و شش دلار باشیم.

علاوه بر این بر اساس گزارش بنیاد گریپتو گراند، سال ۲۰۲۵ میلادی هم قیمت ارز دیجیتال اتریوم رشد قابل توجهی خواهد داشت و قیمت هر واحد ارز دیجیتال اتریوم یعنی اتر در رقم ۱,۴۴۵.۲ دلار معامله می‌شود. همچنین بنیاد کریپتو گراند معتقد است که سال ۲۰۳۰ میلادی قیمت ارز دیجیتال اتریوم دو برابر خواهد شد.

پیش بینی قیمت ارز دیجیتال اتریوم از ۲۰۲۰ تا ۲۰۳۰ میلادی: اولاف کارلسون وی (Olaf Carlson Wee)

مطالب مرتبط

خرید اتریوم

اولاف کارلسون وی، مدیر عامل شرکت پلی چین (Poly chain) نیز در در خصوص قیمت ارز دیجیتال اتریوم دیدگاهی مثبت در بازههای زمانی میان مدت و همچنین بلند مدت دارد.

اولاف کارلسون وی چند سال پیش در مصاحبه‌ای که با بلومبرگ انجام داد گفته بود که قیمت ارز دیجیتال اتریوم در سال ۲۰۱۸ میلادی از قیمت ارز دیجیتال بیت کوین نیز پیشی خواهد گرفت؛ اما این پیش بینی مسئله‌ای که درست از آب در نیامده است.

پس از این عملی نشدن پیش بینی بود که اولاف کارلسون وی دیدگاهش را تغییر داد و گفت، قیمت ارز دیجیتال اتریوم در سال‌های پیش رو معادل با ۷,۰۰۰ دلار اوج خواهد گرفت.

به عقیده اولاف کارلسون وی، بستر فناوری شبکه ارز دیجیتال اتریوم از همه رقبای بازار حوزه ارز دیجیتال جلوتر است و هر چه بیشتر زمان می‌گذرد افراد زیادتری به قابلیت‌های بالقوه شبکه ارز دیجیتال اتریوم در حوزه‌های اقتصادی و فناوری پی خواهند برد.

پیش بینی قیمت ارز دیجیتال اتریوم از ۲۰۲۰ تا ۲۰۳۰ میلادی: مایکل یوان (Michael Yuan)

دکتر مایکل یوان که بنیان‌گذار اوپن بِی (OpenBay) و همچنین مدیر عامل سکند استیت (Second State) است به تازگی در مصاحبه‌ای که داشته است اعلام کرد که در خصوص افزایش قیمت و ارزش ارز دیجیتال اتریوم در میان مدت مطمئن میباشد. به عقیده مایکل یوان، مجموع استفاده از ارز دیجیتال اتریوم طی چند ماه گذشته افزایش پیدا کرده است.

مایکل یوان نرم ‌افزارهای ارز دیجیتال اتریوم در سیستم‌های غیر متمرکز مالی را عامل افزایش ارزش و بها میداند که به دنبال افزایش یافتن استفاده از نرم افزارهای ارز دیجیتال اتریوم است؛ چرا که این نرم ‌افزارها منجر شده افراد زیادی به طرف توکن‌های ارز دیجیتال اتریوم جذب می‌شود.

قیمت اتریومدکتر مایکل یوان در پیش بینی بلند مدت قیمت ارز دیجیتال اتریوم می‌افزاید که همه چیز بستگی به طریقه اجرا کردن به ‌روز رسانی و اپدیت ارز دیجیتال اتریوم نسخه دوم دارد. مایکل یوان در صحبت‌هایش با بی ای جی BEG می‌گوید:

در بازار ارزهای دیجیتال الگویی متداول وجود دارد که بر حسب این الگو، پیش بینی رویدادها و اتفاقات بزرگ منجر به جهش قیمت یا همان پامپ می‌شود. به محض رخ دادن این پامپها نیز قیمت سقوط یا همان دامپ می‌کند؛ چرا که همه مردم در این بازار به دنبال فروش کردن و کسب کردن سود می‌روند.

بازار ارزهای دیجیتال از قوانین مشخص شده و خاصی تبعیت نمی‌کند بلکه قوانین بازار ارز دیجیتال مداوم دستکاری می‌شود. به عنوان مثال بکت؛ پیش بینی‌های زیادی در خصوص بکت انجام شد اما شاهد بودیم که حجم معاملات قراردادهای آتی بکت بسیار نا امید کننده بود.

پیش بینی قیمت ارز دیجیتال اتریوم از ۲۰۲۰ تا ۲۰۳۰ میلادی: متیو دا سیلوا (Matthew De Dilva)

متیو دا سیلوا از روزنامه‌ نگاران حوزه ارزهای دیجیتال میباشد که دارای یک دیدگاهی به شدت نزولی در خصوص قیمت ارز دیجیتال اتریوم است. متیو دا سیلوا در گذشته ارز دیجیتال اتریوم را ذاتا یک ارز دیجیتال بی ارزش توصیف کرده بود.

دیدگاه‌ها میتو دا سیلوا تا حدی پیش رفت که ایده پرداز ارز دیجیتال اتریوم یعنی ویتالیک بوترین در توییتر خود به اظهارات متیو دا سیلوا واکنش نشان داد.

ویتالیک بوترین در توییت خود اینگونه اعلام کرد که استفاده از واحد ارز دیجیتال اتریوم یعنی اتر به عنوان کارمزد دارای مزایای بسیار زیادی است.

چرا که از همان ابتدا کارمزدها در شبکه ارز دیجیتال اتریوم به عنوان یک ویژگی در پروتکل قرار گرفته‌ شده است؛ از سوی دیگر پروتکل شبکه ارز دیجیتال اتریوم نیز آن را پذیرفته است.

نقل قولی از متیو دا ‌سیلوا درباره قیمت ارز دیجیتال اتریوم:

ویتالیک بوترین فردی بود که به راه ‌اندازی شبکه‌ای کمک کرد که دارای توکن‌هایی است که به قول خود او حداقل در حال حاضر از نظر ذاتی بی ‌ارزش هستند. چرا ویتالیک بوترین صبر نکرد تا یک پلتفرم را با الگوی توزیع منصفانه‌ و همچنین کاربرد اثبات شده‌ای جدا از کاربرد سفته‌ بازی‌ آن به وجود آورد؟

حدود یکسال است که از تاکید ویتالیک بوترین بر روی تفاوت در نظر گرفتن ما بین صدها میلیارد دلار سفته و کاغذ دیجیتالی و رسیدن به یک چیز با معنی برای جامعه گذشته است.

دیدن این که نوآوری ویتالیک بوترین به جز اضافه شدن شدت شکل ‌گیری حباب ارزهای دیجیتال اثر دیگری داشته باشد، دشوار است. ارزهای مجازی و دیجیتال غیر دولتی و غیر متمرکز جذاب هستند، اما آیا قرار نبود ارز دیجیتال اتریوم به یک پدیده بزرگتر از این تبدیل شود؟

میتو دا سیلوا در سپتامبر سال گذشته با سقوط بهای ارز دیجیتال اتریوم به قیمت صد و هفتاد و نه دلار، انتقادات خود را متوجه ارز دیجیتال اتریوم و سازنده‌ این ارز دیجیتال یعنی ویتالیک بوترین، ساخت. استدلال متیو دا سیلوا این موضوع است که ارز دیجیتال اتریوم به شرایط طبیعی خود که در ارزشی تقریبا نزدیک به صفر است، در حال نزدیک شدن است.

ویتالیک بوترین به سرعت پس از این بیانات در توییتر خود نسبت به این اظهارات و انتقادات شدید واکنش نشان داد. نویت ویتالیک بوترین در زیر آمده است:

دلیل این موضوع این است که هیچ چیز غیر واقعی بر روی ارز دیجیتال اتریوم تا به حال پیاده‌ سازی نشده است. مزایای مشخصی از نقطه نظر راندمان و بازدهی در استفاده از ارز دیجیتال اتریوم به عنوان ابزاری به منظور پرداخت گس (gas) وجود دارد که عبارت هستند از:

 1. ریشه پرداخت گس در پروتکل شبکه ارز دیجیتال اتریوم جا گرفته است
 2. نیاز به صرف هزینه‌ و کارمزد از گس به منظور پرداخت با ارز دیجیتال اتریوم وجود ندارد چرا که در حقیقت مالیاتِ مالیات دیگر وجود ندارد.
 3. پروتکل شبکه ارز دیجیتال اتریوم را پشتیبانی می‌کند و …

پس دور از انصاف است که به منظور استدلال در مقابل چیزی تنها و تنها بر روی قابلیت‌ها و تواناییهای فرضی آینده آن چیز اتکا کنیم، و از قابلیت‌ها و تواناییهای برنامه ‌ریزی شده در استدلال‌های خودمان به نفع خود بهره نگیریم.

پیش بینی قیمت ارز دیجیتال اتریوم از ۲۰۲۰ تا ۲۰۳۰ میلادی: وایبهاو کادیکا (Vaibhav Kadikar)

وایبهاو کادیکا که بنیان‌ گذار و مدیر عامل کلوز کراس (CloseCross) است در مصاحبه‌ای با BEG داشته است اعلام کرده است که ارز دیجیتال بیت کوین و ارز دیجیتال اتریوم راه خودشان را از مسیر تحلیل‌های فاندامنتال جدا کرده‌اند.

چرا که ارز دیجیتال بیت کوین بر ذخیره ارزش و بهای خود در بازه زمانی بلند مدت تکه دارد و ارز دیجیتال اتریوم نیز بر روی کاربردهای برنامه ریزی شده در شبکه که برای کاربران خود در نظر گرفته است در حال مانور دادن است.

قیمت اتریوم

وایبهاو کادیکا در قسمت دیگری از صحبت‌های خود اعلام کرد با به کار گیری تدریجی و آرام چارچوب الگوریتم اثبات سهام در ارز دیجیتال اتریوم، مقیاس ‌پذیری و همچنین کاربردهای ارز دیجیتال اتریوم افزایش خواهد یافت. وایبهاو کادیکا در ادامه مصاحبه خود افزود:

ارز دیجیتال اتریوم بزرگترین بلاک چین میباشد که دارای لایه‌ای از قرار دادهای هوشمند است و با افزایش یافتن پیچیدگی و همچنین مقیاس ‌پذیری‌ ارز دیجیتال اتریوم به احتمال بالایی نرم ‌افزارهای زیادتری نیز بر روی ارز دیجیتال اتریوم ایجاد خواهند شد و همین موضوع ارز دیجیتال اتریوم را به حاکم مطلق در زمینه قراردادهای هوشمند بدل خواهد کرد.

تقاضا به منظور تراکنش‌های ارز دیجیتال اتریوم زیادتر خواهد شد و این مسئله منجر به افزایش یافتن قیمت ارز دیجیتال اتریوم می‌شود. با توجه به توسعه ارز دیجیتال اتریوم نسخه دوم و تکمیل شدن این پروژه در نیمه اول سال آینده، ارزش و بهای ارز دیجیتال اتریوم تا پایان سال ۲۰۲۰ میلادی به ۱,۰۰۰ دلار خواهد رسید.

ارز دیجیتال اتریوم فقط در صورتی با پذیرش وسیعتری رو به رو می‌شود که کارمزدهای شبکه ارز دیجیتال اتریوم کاهش یابد و ظرفیت آن صد برابر بیشتر شود. واحد ارز دیجیتال اتریوم یعنی اتر سوخت شبکه ارز دیجیتال اتریوم به حساب می‌آید و به همین خاطر استفاده از اتر نباید برای کاربران شبکه ارز دیجیتال اتریوم بیش از حد گران باشد.

به همین ترتیب می‌توان بیان داشت که یک محدودیت ذاتی برای بها و ارزش ارز دیجیتال اتریوم وجود دارد. به عنوان مثال این گونه در نظر بگیرید که در صورتی که قیمت بنزین و یا قیمت گازوئیل بیش از حد گران باشد، انسانها به طرف استفاده کردن و مصرف انرژی الکتریکی تمایل نشان خواهند داد.

پیش بینی قیمت ارز دیجیتال اتریوم از ۲۰۲۰ تا ۲۰۳۰ میلادی: آیوش جندال (Aayush Jindal)

آیوش جندال از چهره‌های مطرح و مشهور حوزه ارزهای دیجیتال میباشد. آیوش جندال که سابقه کار در خبر گزاری‌های گوناگونی را در رزومه خود دارد، با تکیه بر واقعیت‌ها و همچنین نمودارهای موجود به پیش بینی ارزش و قیمت ارز دیجیتال اتریوم پرداخته است.

طبق پیش بینی‌ آیواش جندال، در حال حاضر غالب شاخص‌های بها و قیمت ارز دیجیتال اتریوم منفی هستند و به احتمال بسیار زیادی قیمت ارز دیجیتال اتریوم در محدوده‌ای زیر پانصد دلار باقی خواهد ماند.

با این وجود افزود که ارز دیجیتال اتریوم قادر خواهد بود این سطح قیمتی پانصد دلاری را بشکند و از قیمت پانصد دلار عبور کند. آیوش جندال ضمن بیان این موضوع که گذشتن از رقم پانصد دلار باعث آغاز روند صعودی قیمت ارز دیجیتال اتریوم خواهد شد، در ادامه افزود:

در بازه کوتاه مدت ارز دیجیتال اتریوم ثبات قیمت را در این حوزه تجربه خواهد کرد، با این وجود تا مادامی که پانصد و پانزده دلار را نشکند، این احتمال را باید داد که قیمت ارز دیجیتال اتریوم کمتر هم بشود.

آیوش جندال

پیش بینی قیمت ارز دیجیتال اتریوم از ۲۰۲۰ تا ۲۰۳۰ میلادی: جف رد (Jeff Reed)

پیش بینی جف رد یکی از مشهورترین و برجسته‌ترین‌ها در حوزه ارز دیجیتال است. به گفته جف رد قیمت ارز دیجیتال اتریوم در بازه بلند مدت با یک جهش قیمت همراه خواهد بود، تا حدی که به راحتی قیمت ارز دیجیتال بیت کوین را از مقابل خود خواهد برداشت.

رد قابلیت‌های زیادتر اکوسیستم ارز دیجیتال اتریوم را عاملی بر این فائق آمدن بر جهش قیمت ارز دیجیتال اتریوم می‌داند قابلیت­هایی ازقبیل: مقیاس ‌پذیری، بخش‌ پذیری و راحتی استفاده از ارز دیجیتال اتریوم. به گفته جف رد این موضوعات منجر می‌شود تا ارز دیجیتال اتریوم در مقایسه با سایر ارزهای دیجیتالی جهش بیشتری را تجربه کند.

جف رد قرار دادهای هوشمند این پلت فرم ارز دیجیتال اتریوم را دلیل دیگری بر برتری ارز دیجیتال اتریوم می‌داند و آن را پدیده­ای نو و بدیع توصیف می‌کند.

.به گفته جف رد همین موضوع به تنهایی قادر خواهد بود که مهر تاییدی بر برتری ارز دیجیتال اتریوم نسبت به ارز دیجیتال بیت کوین باشد.

نقل قول جف رد در رابطه با ارز دیجیتال اتریوم:

همانند ارز دیجیتال بیت کوین، چیزی مانع از این موضوع نمی‌شود که ارز دیجیتال اتریوم یک ارز جایگزین برای ارزهای فیات و ارزهای رسم و رایج شود. شما می‌توانید ارز دیجیتال اتریوم را با هر چیز دیگری که دوست دارید معامله کنید اما این موضوع بیانگر قدرت واقعی ارز دیجیتال اتریوم در برابر دیگر ارزهای دیجیتال موجود در این حوزه نیست.

تمام ارزهای دیجیتال قادر خواهند بود که این قابلیت را به دست بیاورند. زبان برنامه‌ نویسی شبکه ارز دیجیتال اتریوم که اجازه نوشتن و اجرای قرار دادهای هوشمند را به کاربران می‌دهد، به نظرم ارز دیجیتال اتریوم را نسبت به ارز دیجیتال بیت کوین ارزشمندتر ساخته است.

جف رد این رصدکننده بازار ارز دیجیتال و نویسنده مطرح حوزه ارزهای دیجیتال، ارز دیجیتال اتریوم را گزینه مطمئن‌تری نسبت به ارز دیجیتال بیت کوین در بازه زمانی بلند مدت می‌بیند. در حالی که جف رد برای پیش بینی ارز دیجیتال اتریوم قیمت یا بازه زمانی مشخصی ارائه نمی‌دهد، اما دانسته‌های جف رد از بازار ارز دیجیتال، منجر شده است تا ارز دیجیتال اتریوم را به دلیل ظرفیت پلت فرم آن در جایگاه بالاتری نسبت به ارز دیجیتال بیت کوین قرار داده باشد.

این دیدگاه در میان حامیان ارز دیجیتال اتریوم بارها و بارها مشاهده می‌شود. چرا که حامیان آن، این مزیت ارز دیجیتال اتریوم را نسبت به ارز دیجیتال بیت کوین در پلت فرم بودن آن می‌بینند نه در یک نوعی از ارز بودن آن. که در نهایت منجر به پیشی ‌گرفتن ارز دیجیتال اتریوم از ارز دیجیتال بیت کوین می‌گردد.

پیش بینی قیمت ارز دیجیتال اتریوم از ۲۰۲۰ تا ۲۰۳۰ میلادی: کریگ روسو (Craig Russo)

کریگ روسو بنیان ‌گذار پیر (Peer) بر این باور است که تمرکز ارز دیجیتال اتریوم بر تبدیل شدن به یک پلت فرم نرم‌ افزارهای غیر متمرکز و همچنین توکن ‌سازی سرمایه­ ها و دارایی‌های جهان واقعی را ادامه خواهد داد.

هاربر (Harbor) استارت ‌آپی در حوزه املاک فعالیت دارد و به تازگی موفق شده است که صد میلیون دلار سرمایه جذب کند را می‌توان نمونه ­ای از این موارد به شمار آورد.

علاوه بر این ها، به گفته کریگ روسو در زمانی که سایر ارزهای دیجیتال بر سر به بلوغ رساندن شبکه‌های خود و همچنین قرار دادهای هوشمند رقابت می‌کنند، ارز دیجیتال اتریوم بدون دغدغه از این که تنها پادشاه حوزه ارز دیجیتال در قرار دادهای هوشمند است از سلطه خود در این حوزه ارز دیجیتال نهایت بهره را می‌برد.

ابهامات در رابطه با تغییر پروتکل به الگوریتم اثبات سهام، نشان دهنده سال‌هایی پر اهمیت در آینده نه چندان دور برای ارز دیجیتال اتریوم را دارد. کریگ روسو در پیش بینی آینده قیمت ارز دیجیتال اتریوم این گونه می‌افزاید:

در حال حاضر، در صورتی که ارز دیجیتال اتریوم طبق برنامه خود حرکت کند و توسعه ‌دهندگان نیز نرم ‌افزارهای خود را بر اساس همان بسازند، دلیلی وجود نخواهد داشت که ارز دیجیتال اتریوم تا سال ۲۰۲۱ میلادی به اوج قیمت و ارزش خود نرسد. به عقیده من جفت ارز دیجیتال اتریوم / ارز دیجیتال بیت کوین به کف قیمت و ارزش خود رسیده­اند و جفت ارز دیجیتال اتریوم / ارز دلار نیز به محض کم شدن نوسانات ارز دیجیتال بیت کوین، روند صعودی جدیدی را شروع خواهند کرد.

گریک روسو

پیش بینی قیمت ارز دیجیتال اتریوم از ۲۰۲۰ تا ۲۰۳۰ میلادی: جفری لی زون (Jefferey Liu Xun)

جفری لی زون به عنوان مدیر عامل (XanPool) درگاه همتا به همتا به منظور ارزهای رایج یا همان ارز فیات، در مصاحبه‌ای با BEG اعلام کرد که ارز دیجیتال اتریوم در حال حاضر شرایط وحشتناکی دارد و این گونه به نظر می‌رسد که قیمت ارز دیجیتال اتریوم روند نزولی را ادامه دهد.

این روند نزولی در صورت کاهش پیدا کردن قیمت ارز دیجیتال بیت کوین بیشتر نیز خواهد بود. جفری لی زون در قسمت دیگری از صحبت‌های خود این چنین می‌گوید که:

این موضوع یعنی شاهد قیمت دلار دو رقمی برای ارز دیجیتال اتریوم بودن و شاید باز نیز شاهد اثر عرضه و ارائه اولیه کوین بر روی قیمت‌ها باشیم.

ارز دیجیتال اتریوم از نقطه نظر فاندامنتالی، با مشکلات خارجی و داخلی رو به رو است. مشکلات داخلی ارز دیجیتال اتریوم، نسخه دوم ارز دیجیتال اتریوم است که گمان می‌رود در سه ماهه نخست سال ۲۰۲۰ میلادی به بازار عرضه شود، اما در حقیقت این امر امکان پذیر نخواهد شد.

نسخه دوم اتریوم

حداقل این طور که توسعه ‌دهندگان ارز دیجیتال اتریوم معتقد هستند نباید منتظر عرضه و ارائه این به‌ روز رسانی ارز دیجیتال اتریوم نسخه دوم در این تاریخ باشیم. در این بازه زمانی هر چیزی که انتشار شود، به احتمال قوی یک چهار چوبی از تصورات توسعه‌ دهندگان در رابطه با ارز دیجیتال اتریوم نسخه دوم خواهد بود و برای به نتیجه رسیدن آن باید بررسی­های زیادی انجام داد.

به ثمر رسیدن ارز دیجیتال اتریوم نسخه ۲.۰ بسته به پیشرفت‌هایی از حوزه رایانه است که از مهم­ترین این پیشرفت‌های علمی می‌توان به برهان CAP اشاره داشت از سویی دیگر به نظر نمی‌آید توسعه دهندگان زبان برنامه نویسی جاوا اسکریپت قادر باشند این مسئله را حل نمایند

علاوه بر این جفری لی زون بر این باور است که غالب اعضای اصلی تیم ارز دیجیتال اتریوم تا به این جای راه یا به سمت ارز دیجیتال بیت کوین رفته‌اند یا ارز دیجیتال اتریوم‌های خود را هم برای خرید ارز دیجیتال بیت کوین فروخته‌اند. جفری لی زون در این رابطه می‌گوید:

از نقطه نظر خارجی، ارز دیجیتال اتریوم رقبای ضعیف‌تر و ارزان‌تری مانند شت کوین‌هایِ ارز دیجیتال ایاس، ارز دیجیتال نئو، ارز دیجیتال کاردانو، ارز دیجیتال زیلیکا (ZILLIQAA)، ارز دیجیتال ترون و … دارد. از سویی دیگر با رقبایی در حالی دست و پنجه نرم می‌کند که هنوز ارائه و عرضه نشده‌اند. ارز دیجیتال پولکادوت (Polkadot) از جمله این ارزهای مذکور است.

پیش بینی قیمت ارز دیجیتال اتریوم از ۲۰۲۰ تا ۲۰۳۰ میلادی: استیون نرایوف (Steven Nerayoff)

استیون نرایوف از بنیان ‌گذاران ارز دیجیتال اتریوم بوده است و به تازگی در مصاحبه‌ای که با شبکه سی ‌ان‌ بی ‌سی داشته است گفت که انتظار دارد برای ارز دیجیتال اتریوم اتفاقات و رخدادهای مهمی رخ دهد.

استیون نرایوف از تعداد بالایی پروژه‌هایی که بر روی پلت فرم ارز دیجیتال اتریوم ایجاد شده‌اند به عنوان عامل این رخدادها یاد کرده است. بر اساس آمار ارائه شده توسط استیون نرایوف، با نگاه بر در دوازده ماه گذشته، میبینیم که تعداد توسعه ‌دهنده‌های مستقلی که بر روی شبکه ارز دیجیتال اتریوم نرم ‌افزارهای غیر متمرکز خود را ایجاد می­کنند به شدت افزایش پیدا کرده است.

استیون نرایوف معتقد است قیمت ارز دیجیتال اتریوم تا ۲,۵۰۰ دلار افزایش پیدا خواهد کرد.

پیش بینی قیمت ارز دیجیتال اتریوم از ۲۰۲۰ تا ۲۰۳۰ میلادی: میتش شاه (Mitesh Shah)

در ایمیلی که میتش شاه مدیرعامل اومنیا مارکتز (Omnia Markets) به BEG فرستاده است به بعضی از روندهایی اشاره داشته است که احتمال دارد بر قیمت ارز دیجیتال اتریوم یا همان اتر در آینده تاثیر گذار باشد. میتش شاه در ایمیل خود این گونه نوشته است که:

با در نظر گرفتن ریزش بازار ارزهای دیجیتال و همچنین اصلاح قیمت ارز دیجیتال که بعد از این ریزش شاهدش بودیم، شخصا بر این باور هستم که ارز دیجیتال اتریوم در محدوده صد و هفتاد و پنج دلار تا صد و هشتاد و پنج دلار ثابت باقی خواهد ماند.در بازه زمانی کوتاه مدت و همچنین میان مدت، با در نظر گرفتن جهش آهسته بازار ارز دیجیتال، فکر می‌کنم که ارز دیجیتال اتر به بالاتر از دویست دلار برسد؛ قیمتی که ارز دیجیتال اتریوم اواسط سپتامبر یا همان شهریور ماه به آن رسیده بود. علاوه بر این موارد، به طور کلی تصور می‌کنم در بهار سال آینده این صعنت وارد یک روند صعودی قیمت ارز دیجیتال می‌شود و ارز دیجیتال اتریوم نیز به رقمی بیش از دویست و بیست و پنج دلار صعود خواهد کرد. رقمی که ارز دیجیتال اتریوم در ماه‌ می، ماه ژوئن و همچنین ماه جولای به آن رسیده بود.

میتش شاه

پیش بینی قیمت ارز دیجیتال اتریوم از ۲۰۲۰ تا ۲۰۳۰ میلادی: کریس مک کلور (Chris Mc Clure)

کریس مک کلور از جمله طرفداران حوزه نو ظهور و نوپای ارزهای دیجیتال است. کریس مک کلور یکی از مشاورین بنیاد بلاک چینی بیت تکسر (Bit Taxer) می‌باشد که محل فعالیت آن در کشور ایسلند قرار دارد.

کریس مک کلور با تکیه بر توسعه‌هایی از قبیل پلاسما، شاردینگ و … بر این باور است که دلایل گوناگونی برای بیان این فرض که ارز دیجیتال اتریوم در آینده با رشد قیمت رو به رو خواهد شد، وجود دارد.

کریس مک کلور در پیش بینی خود قیمتی را اعلام نکرده است، ولی به عقیده کریس مک کلور تا پایان سال ۲۰۱۹ میلادی شرایط برای ارز دیجیتال اتریوم بهتر خواهد شد؛ که به نظر نمی‌رسد پیش بینی‌ وی محقق شده باشد.

نقل قول کریس مک‌کلور در رابطه با ارز دیجیتال اتریوم:

چه پلاسما، چه شاردینگ، و یا حتی اوپن ‌اس‌ تی موزایک باشند، علل فناورانه زیادی به منظور خوش بین بودن در رابطه با ارز دیجیتال اتریوم و اعتقاد به صعود شدید قیمت ارز دیجیتال در سال 2019 میلادی وجود دارد.

کریس مک کلور

پیش بینی قیمت ارز دیجیتال اتریوم از ۲۰۲۰ تا ۲۰۳۰ میلادی: ریبون سینگ (Ribun Singh)

ریبون سینگ، بنیان‌گذار کوینلی (Koinly) می‌باشد و در مصاحبه‌ای اعلام کرد که قیمت ارز دیجیتال اتریوم از قیمت ارز دیجیتال بیت کوین تبعیت می‌کند؛ به این معنی که با پایین رفتن قیمت ارز دیجیتال بیت کوین، شاهد کاهش قیمت ارز دیجیتال اتریوم خواهیم بود و بالعکس.

علاوه بر این ریبون سینگ با اشاره به شکست قرار دادهای بکت در روزهای اول فعالیت آن، بیان کرد که این موضوع بر قیمت ارز دیجیتال اتریوم نیز تاثیر گذاشته است و منجر شده است تا قیمت ارز دیجیتال اتریوم هم پنجاه دلار سقوط کند.

با این وجود ریبون سینگ آینده ارز دیجیتال اتریوم را روشن می‌بیند، چرا که به نظر ریبون سینگ جامعه توسعه ارز دیجیتال اتریوم رشد کافی خود را کرده است و در پلت فرم ارز دیجیتال اتریوم پروژه‌های امیدوار کننده‌ای را شاهد هستیم. علاوه بر این ریبون سینگ نوید افزایش قیمت ارز دیجیتال اتریوم را نیز می‌دهد. به گفته ریبون سینگ انتشار نسخه دوم ارز دیجیتال اتریوم منجر به جهش قیمت ارز دیجیتال اتریوم در سال آینده میلادی خواهد شد. ریبون سینگ در قسمت دیگری از صحبت‌های خود این چنین می‌گوید که:

مزیت برجسته نسخه دوم ارز دیجیتال اتریوم آن جا است که پس از این به منظور تبدیل شدن به یک مستر نود نیازی به متحمل شدن هزینه‌های سنگین و زیاد وجود ندارد و همین موضوع سد بزرگ را از سر راه ارز دیجیتال اتریوم برخواهد داشت و به این معنی است که ارز دیجیتال اتریوم نسخه دوم غیر متمرکزتر از ارز دیجیتال نسخه اول می‌شود. با اجرای به ‌روز رسانی و آپدیت سرنیتی، شبکه ارز دیجیتال اتریوم می‌تواند حجم زیادتری از تراکنش‌های موجود در شبکه ارز دیجیتال اتریوم را پردازش کند.

ریبون سینگ

ریبون سینگ در ادامه پیش بینی خود از آینده احتمالی قیمت ارز دیجیتال اتریوم این گونه می‌افزاید که:

تا پایان سال ۲۰۱۹ میلادی قیمت ارز دیجیتال اتریوم در محدوده صد و هفتاد تا صد و نود دلار باقی خواهد ماند و پس از این قیمت با جهشی به طرف بالا قیمت ارز دیجیتال اتریوم تا سیصد الی چهار صد دلار می‌رسد. در بازه زمانی طولانی مدت، شاهد افزایش حجم بازار ارز دیجیتال و کاربرد ارز دیجیتال اتریوم خواهیم بود. عرضه و ارائه لیبرا (Libra) رویداد بزرگ دیگری خواهد بود که احتمال دارد الگوی بازار ارز دیجیتال را تغییر دهد چرا که منجر خواهد شد تا چهار میلیارد نفر به ارزهای دیجیتال گوناگونی دسترسی داشته باشند. قیمت ارز دیجیتال اتریوم حتی تا پایان سال آینده میلادی، از بازار ارز دیجیتال صعودی سال ۲۰۱۷ میلادی نیز بیشتر خواهد شد.

پیش بینی قیمت ارز دیجیتال اتریوم از ۲۰۲۰ تا ۲۰۳۰ میلادی: برایان شوستر (Brian Schuster)

برایان شوستر به عنوان بنیان‌ گذار شرکت سرمایه ‌گذاری آرک (Ark) بر این باور است که ارز دیجیتال اتریوم نیز مانند ارز دیجیتال بیت کوین در بازه زمانی بلند مدت دارای ذخیره بها و ارزش است. به عقیده برایان شوستر رسیدن ارزش بازار ارز دیجیتال اتریوم به رقم ده تریلیون دلار هم بسیار دور از دهن نخواهد بود؛ در این شرایط هر واحد اتر یا همان ارز دیجیتال اتریوم قیمتی معادل با ۱۰۰,۰۰۰ دلار را در پی خواهد داشت.

علاوه بر این برایان شوستر می‌افزاید که ارز دیجیتال اتریوم این پتانسیل را در خود دارد تا جایگزین همه ارزهای دیجیتالی که در حال حاضر در بازار ارز دیجیتال وجود دارند شود. به گفته برایان شوستر، ارز دیجیتال اتریوم یکی از معدود پلت فرم‌های غیر متمرکزی می­باشد که در مقیاس بزرگ مورد استفاده قرار گرفته شده است و ارز دیجیتال اتریوم قادر خواهد بود از پس حل کردن مشکلات مقیاس ‌پذیری که تعداد زیادی از بزرگان حوزه ارز دیجیتال را در گیر خود ساخته است، بر بیاید.

نقل قول برایان شوستر در رابطه با ارز دیجیتال اتریوم:

چه اتفاقی پیش خواهد افتاد در صورتی که بیش از آن که ارز دیجیتال اتریوم را یک کسب ‌و کار انفرادی در نظر بگیریم، ارز دیجیتال اتریوم را مشابه با طلا ابزاری به منظور ذخیره بها و ارزش بدانیم؟ این حجم منجر می­شود تا بازاری معادل با ده تریلیون دلار در مقابل ما قرار گیرد، که سبب می‌شود تصور کنیم ارز دیجیتال اتریوم تا صد هزار دلار نیز قادر خواهد بود رشد کند. احتمال دارد حتی بگوییم که ارز دیجیتال اتریوم یک دارایی و سرمایه نیست، بلکه دارایی و سرمایه­ای به منظور جایگزین شدن با همه ارزهای موجود در دنیای امروز است.

برایان شوستر تصویر عجیبی در رابطه با ارز دیجیتال اتریوم با رسیدن ارز دیجیتال اتریوم به صد هزار دلار ارائه داده است. البته این موضوع هنگامی اتفاق می‌افتد که به عنوان ابزار به منظور ذخیره بها و ارزش با طلا جایگزین گردد. جایگزین شدن سایر ارزهای دیجیتال با عنصر گران بهایی چون طلا به وسیله تعداد زیادی از کارشناسان و رصدکنندگان بازار ارز دیجیتال پیش از این نیز پیش بینی شده بوده است؛ هر چند که همواره از ارز دیجیتال بیت کوین به عنوان بهترین و مناسب‌ترین گزینه به منظور این موضوع یاد شده است.

برایان شوستر حتی انتظارات خود از ارز دیجیتال اتریوم را بالاتر برده است و ارز دیجیتال اتریوم را مادر همه ارزهای دیجیتال آینده این حوزه می‌خواند.

پیش بینی قیمت ارز دیجیتال اتریوم از ۲۰۲۰ تا ۲۰۳۰ میلادی: سالوادور کاسکوئرو آلگارا (Salvador Casquero Algarra)

سالوادور کاسکوئرو آلگارا بنیان‌گذار توگدر (2gether)، در مصاحبه‌ای در رابطه با قیمت ارز دیجیتال اتریوم این چنین می‌گوید که:

در حال حاضر با معرفی شدن کسپر (Casper) هیچ محدودیتی در رابطه با عرضه ارز دیجیتال اتریوم وجود ندارد. از دید من، در آینده­ای نزدیک شاهد پذیرش همگانی و عمومی ارزهای دیجیتال در عموم مردم خواهیم بود؛ به همین ترتیب با تکیه بر تحلیل تکنیکال و همچنین تحلیل احساسات، قیمت ارز دیجیتال اتریوم در بازه زمانی کوتاه مدت و همچنین بازه زمانی میان مدت صعودی است.

در بازه زمانی بلند مدت، ارز دیجیتال اتریوم سقوط می‌کند چرا که فناوری قرار دادهای هوشمند بایستی به شکل ارزان در دسترس تمام مردم قرار گیرد. در غیر این شرایط کار ارز دیجیتال اتریوم درست مشابه با بقیه کسب ‌و کارهای دیگری که به یاد می‌آوریم با مشکل مواجه خواهد شد.

پیش بینی قیمت ارز دیجیتال اتریوم از ۲۰۲۰ تا ۲۰۳۰ میلادی: کلم چمبرز (Clem Chambers)

کلم چمبرز از جمله اشخاصی است که به آینده ارز دیجیتال اتریوم امیدوار می­باشد. به گفته کلم چمبرز، در آینده نزدیک شاهد رسیدن قیمت ارز دیجیتال اتریوم به قیمتی بیشتر از هزار دلار خواهیم بود. صد البته که این پیش بینی کلم چمبرز با توجه به پایان رسیدن سال ۲۰۱۹ میلادی درست از آب نیامد.

نقل قول کلم چمبرز در رابطه با ارز دیجیتال اتریوم:

با گذشته قادر نخواهیم بود که آینده را به درستی پیش بینی کرد، چه جمله مزخرفی است. اما در صورتی که آغاز روند صعودی ارز دیجیتال اتریوم و ارز دیجیتال لایت کوین را به عنوان سیگنال‌های دارای ظرفیت­ از به کف رسیدن قیمت بازار ارزهای دیجیتال مشاهده نکنید که سال قبل به طور مکرر آن را به کاربران این حوزه هشدار داده بودیم، بدون شک شما یک احمق می­باشید. این رویداد به احتمال بالایی بعد از زدن تیترهای ارز دیجیتال بیت کوین مرده است در رسانه‌ها و اخبار به یک جریان اصلی تکرار خواهد شد.

1 دیدگاه
قدیمی ترین
جدید ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
امین دریاباری
امین دریاباری
مهمان
۱۳۹۹-۰۶-۰۷ ۱۵:۴۹:۳۰

ممنون از مقاله بسیار مفید و خوبتون